Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psí masáže

5. 5. 2008

Masáže domácích mazlíčků jsou nejnovějším trendem v USA. Pomocí nich se například i plachý a bojácný psík postupně může stát důvěrnějším a otevřenějším kamarádem. Nemusíte absolvovat žádné nákladné masérské kurzy. Ke spokojenosti vašeho pejska stačí čtyři základní masérské cviky. A ty vás naučíme.

Nejen lidé potřebují péči ve formě masáží či terapií. Zvířata jsou přesně tak citlivá na dotyk jako my, možná že ještě citlivější. Jemná masáž může psíkovi pomoct v mnoha věcech, například urychlí léčbu po onemocněních nebo zraněních, zbavit ho velkých bolestí, zvýšit pohyblivost kloubů nebo snížit chronické svalové napětí. Kromě toho působí i na psychickou stránku zvířete, uspokojuje je ho a vytváří silné citové pouto mezi člověkem a psem.

                      V Americe velký hit
Masážemi a léčebnými dotyky by však majitel nikdy neměl nahrazovat návštěvu u veterináře. Prvořadá je vždy pomoc odborného lékaře, který určí délku a způsob léčby zvířete. Domácí masáže mohou však pomoct a urychlit celý léčebný proces. V Americe už existují masérské ambulance pro zvířata. Jedno sezení trvá přibližně hodinu. Důležité je vědět že masér nemá na zvíře příliš tlačit, kontakt a důvěra musí mezi nimi vzniknout spontáně, jinak taková terapie nemá smysl. Samotná masáž potom probíhá podobně jako u lidí. Jak často byste  svému psovi měli dopřát masáž? Záleží hlavně na závažnosti problémů zvířete i na jeho temperamentu. Masér nemusí léčit jen fyzicky nemocná zvířata, ale může stejně tak pomoct překonat i jiné jejich problémy. Například pokud je pes ustrašený, bojácný, protože ho jako štěně pokousali jiní psi. Pomocí takovéto terapie se může změnit v pokojného a přátelského společníka. A ten, kdo měl někdy doma psa, ví, že spokojený miláček přináší do rodiny a domácnosti opravdu štěstí.

                            Hlazení
Soustředˇte se na zvíře. Asi tři minuty ho hladˇte oběma rukama pomalu a plynule po srsti. Tyto dotyky budují mezi člověkem a zvířetem důvěru. Hlazení psa uspokojí a perfektně ho připraví na další masáž.

                         Masírování uší
Psí ouško chytˇte mezi palec a ukazováček a přibližně minutu, nebo, pokud psík vydrží, i déle, ho jemně masírujte. Tak jako u lidí i zvířecí ušní laloky ukrývají mnoho důležitých  nervových zakončení. Jejich pravidelnou stimulací se mohou postupně zlepšit mnohé problémy, které psa trápí.

                         Jedna po druhé
Každou tlapku jednotlivě chytˇte mezi prsty a jemnými krouživými pohyby masírujte polštářky na všech tlapkách. Toto cvičení uvolnˇnuje psa například po dlouhé procházce a podporuje krevní oběh.

                          Intenzivní dotyk
Přiložte obě dlaně na tělo psa a minimálně minutu mu konkrétní místo vědomě prohřívejte. Pokud to dokážete, vysílejte prostřednictvím dotyků psovi i pozitivní energii. Vhodné místo na přenos tepla a energie je především psí tlapka, hřbet, hrudník, hlava a krk. Psa tohle příjemné cvičení uspokojí, stimuluje jeho nervový systém a předehřívá svalstvo.
ObrazekObrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

psí masáže

(artep, 1. 7. 2010 12:03)

Dobrý den,
koukám, že tu máte hezký text o masážích ;-), chtěla jsem se zeptat zda nevíte o nějakých kurzech těchto masáží, a podobných věcech, chtěla bych se tím začít intenzivně zabývat ale bohužel asi neumím zadat správná slova do vyhledávače :-)

Re: psí masáže

(deni, 6. 11. 2011 19:43)

hledala jsem nekolik hodiny a našla jsem jen par navodu jak na to :(